Top Social

Bundan böyle RTÜK, Adnan Oktar'a dokunabilecek!

adnan oktar, harun yahya, kimdir, rtük, ceza, a9 tv, adnan hoca, kara mizah, sina koloğlu, gerçek yüzü,
Bundan böyle RTÜK, Adnan Oktar'a dokunabilecek!

A9 TV ekranlarında genç kızlarla birlikte sunduğu programla gündeme gelen Adnan Oktar, RTÜK tarafından uyarılacak.

Son dönemlerde Adnan Oktar'ın programında bayan konukların giydiği abartılı kıyafetler dikkat çekmeye başlamıştı. Kanalın lisans almasıyla beraber RTÜK denetimine girmesi, gelen şikayetler konusunda kurulu harekete geçirdi.
Kanalla ilgili yapılacak çalışmaları Milliyet yazarı Sina Koloğlu kaleme aldı.
İşte Koloğlu'nun o yazısı;
'BUGÜNE KADAR KANALA DOKUNAMIYORLARDI'

'Bana göre ekranın en "kara mizah" programı diyebilirim Adnan Hoca sohbetlerine. Duydum ki RTÜK konuya el atmaya hazırlanıyor. Kanalla ilgili çok şikayet geliyormuş. Bundan da anlaşıldığı üzere kanal, çok izleniyor.
Bugüne kadar programın yayınlandığı A9 kanalına dokunamıyorlardı. Çünkü lisansı yoktu. Uydudan iletilen pek çok kanal şu yöntemi uyguluyor öğrendiğime göre; RTÜK benzeri yabancı kuruluşlardan lisans alıp, Türkiye'ye yönelik yayın yapılıyordu. A9 kanalının da bu yöntemi uyguladığı söylendi.
RTÜK HAREKETE GEÇTİ

RTÜK İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı bir çalışma yürüttü. Kanallar tespit edildi. Kendilerini yasa gereği RTÜK'ten lisans almaları gerektiği bildirildi. A9'da bu kanallardan biri. Yani lisansını aldı.
Lisansını almak demek "Gel bakalım senin için şikayetler var" anlamına geliyor!  Yani "kedicikleri" zor günler bekliyor. Yukarıda da söyledim. Ben bu programı bu toplumun "kara mizah" hali olarak görüyor ve yayınlanmasında bir sakınca görmüyorum. Zaten "büyükler" izliyor merak etmesin RTÜK!