Top Social

Adnan Oktar, 13 yıllık Ekşi Sözlük davasında AİHM’den eli boş döndü. | Akademi Dergisi

akademi dergisi, adnan hoca, adnan oktar, avrupa insan hakları mahkemesi, ekşi sözlük, adnan oktar'ın mahkemeleri,

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Adnan Oktar’ın Ekşi Sözlük hakkında açtığı davayı kabul edilemez buldu.

Oktar, kendisi hakkındaki bazı içerikler nedeniyle mahkemeye başvurmuş ancak süreç aleyhine neticelenmişti.

Oktar 2005'te AİHM’e başvurarak; ''Türk yargısının özel hayatına saygı çerçevesinde haklarını koruyamadığını, geçici kapatma kararı veren mahkemenin kararının daha sonra değiştirildiğini, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin yargılamada ayrımcılık yasağını düzenleyen 14’üncü maddesinin ihlal edildiğini ve Ekşi Sözlük lehine karar verdiğini'' öne sürmüştü. 
İSPATLAYAMADI

AA’nın haberine göre AİHM, Oktar’ın başvurusunu oybirliğiyle kabul edilemez bularak geri çevirdi.

Red kararında, kullanıcıların internet ortamında fikir ve görüşlerini açıklarken geleneksel basından daha hızlı ve daha az kontrollü olabildiği, basın organlarının hakaret ve kişisel haklara saldırı içeren içerikleri engellemek amacıyla etkili önlemler almalarına rağmen saniyelerle sınırlı süre zarfında bazı düşünce ve görüşlerin okuyucuyla paylaşılabildiğine vurgu yapıldı.

Oktar’ın iddia ettiği saldırı ve hakaret içeren yazılar hakkında mahkemece erişime geçici engelleme kararı verildiği, daha sonra ise bu içeriklerin varlığının başvuran tarafından ispatlanamadığı kaydedildi.
 
 
BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi


Lütfen okuyun: Milletimiz arasında hatalı bir şekilde 'Süleymancılar' denilen 'Süleymanlılar' cemaati ve ayrıca Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) hazretleri hakkında en doğru bilgileri şuralardan alabilirsiniz: 

- İlmi meseleler, sohbetler, nasihatler: http://www.SuleymancilarCemaati.com

- Siyasi ve tarihi meseleler: https://medium.com/@suleymancilarcemaati